بیوگرافی ابراهیم تاتلیس محبوب ترین خواننده آسیای میانه

بیوگرافی ابراهیم تاتلیس

بیوگرافی ابراهیم تاتلیس

برای دانستن بیوگرافی ابراهیم تاتلیس و اینکه او کیست با نابی موزیک همراه باشید ، محبوب ترین خواننده ترکیه ای که محبوبیتش تنها به ترکیه و ترک های آنجا ختم نمی شود و در کشور هایی مانند ایران ، افغانستان ، سوریه ، لبنان ، جمهوری آذربایجان و عراق هم طرفداران زیادی دارد اغلب آهنگ های این خواننده ترک به زبان ترکی است اما در لا به لای این آهنگ ها ، موسیقی هایی به زبان عربی و کردی هم یافت می شود که تسط کاملی به این دو زبان دارد که دلیل آن هم داشتن پدری عرب و مادر کرد است.

خرید فلش آهنگ ترکیه‌ای

نحوه ورود خواننده ترک زبان به بادی هنرمندی (خوانندگی و بازیگری)

ابراهیم تاتلیس در کودکی در خانواده ای فقیر به دنیا آمد و کودکی او در همین فقر گذشت کمی که بزرگ تر شد برای کار به استانبول آمد و بعد از آن در پاییتخت ترکیه به دستفروشی پرداخت و نخودچی می فروخت سپس به فعالیت در خرید و فروش آهن آلات ساختمانی مشغول شد و همینجا نقطه عطف زندگی او بود که با دوستی آشنا شد که در سینما فعالیت می کرد در اصل او در های موفقیت را به روی خواننده کرد ترکیه ای گشود و او را کشف کرد ، سپس ابراهیم تاتلیس در کازینو های آدانا و استانبول رو صحنه می رفت و هنرنمایی می کرد و در حوالی سال ۱۹۷۰ به استانبول آمد و با کمک خانواده اش اولین آلبوم خود را با نام ” کفش پاهایش ” روی صفحات گرامافون منتشر کرد.

ورود او به سینما تاثیر بسزایی در شهرت و محبوبیت او داشت همچنین ظهور سینمای آرابسک زمینه شهرت هنرمندانی مانند ایبو را ایجاد می کرد ، هنرمند ترکیه ای محبوبیت مثال زدنی و غیرقابل توصیف را در ترکیه بدست آورد که با انتشار هر کاست یا ویدیو از او رکورد های تازه ای ثبت می گشت و رکورد ها شکسته و جابجا می شدند.

این خلاصه ای از بیوگرافی رسیدن ابرهیم تاتلیس به موفقیت بود که خواندید.

ماجرای حمله و ترور ابراهیم تاتلیس در بیوگرافی وی

ابراهیم تاتلیس یک ترور را هم در بیوگرافی خود ثبت کرده است ، در روز سیزدهم مارس 2011 میلادی در نزدیکی محله شیشلی استانبول مورد حمله مسلحانه قرار گرفت و به سمت جمجمه او تیراندازی شد اما این حمله مسلحانه ناموفق بود و ابراهیم تاتلیس زنده ماند.

دولت ترکیه فورا وی را به به آلمان برای جراحی جمجمه به آلمان نزد پزشک ایرانی پروفسور سمیعی فرستاد و با یک عمل 12 ساعته زنده ماند .

ترور ابراهیم تاتلیس
ترور ابراهیم تاتلیس

پلیس ترکیه اعلام کرد که ضارب ها از کرد های گروهک پ ک ک بوده اند.

اعضای این گروهک پس از تیر اندازی از یک خودروی مشکی متواری و فراری شده اند.

در تاریخ ۱۳ مارس ۲۰۱۱ میلادی در محله شیشلی استانبول مورد حمله قرار گرفت که به جمجمه او تیراندازی شد و زنده ماند.

علت ترور

ابراهیم تاتلیس در انتخابات ترکیه در شهر عورفا کاندید شده بود و از نظر تحلیل گران تقلیل یافتن آرای حزب تجزیه طلب کرد ترکیه با کاندید شدن وی و حمایت او از حزب اسلام گرای عدالت و توسعه مرتبط بوده و گروه تروریستی تجزیه طلب پ ک ک را به خشم آورده بود (این گروه عضوی از پژاک در ایران بود) و این باعث ترور وی شد.

پس از چندی تمامی عوامل ترور دستگیر شدند.

اردوغان که در آن زمان نخست وزیر بود چندین مرتبه از تاتلی عیادت کرد.

بیوگرافی و ماجرای ازدواج های ابراهیم تاتلیس

در زندگی نامه و بیوگرافی ابراهیم تاتلیس چهار بار ازدواج کرده است که از تمام این ازدواج ها دارای فرزندانی است که در ادامه خواهیم گفت .

تمام ازدواج های ابراهیم تاتلی به طلاق ختم شدند.

او برای بار اولی با عدالت دوراک ازدواج نمود که حاصل ازدواج اول وی یک پسر بنام احمد تاتلی و دو دختر بام گولشن و گولدن است.

دومین ازدواج ابراهیم تاتلی در سال 1979 با پریحان ساواش بود که حاصل این زندگی مشترک فرزند 4 ساله دختری با نام ملک زبیده شد که این ازدواج هم به جدایی منجر شد.

ازدواج بعدی تاتلیسس در سال 1983 روی داد و او با دریا تونا عروسی کرد و در این ازدواج یک پسر با نام ابراهیم و یا همان ایدو به دنیا آمد.

پس از ترور ناموفق او در مرکز توانبخشی با عایشه گل ییلدیز آشنا شد ( البته پیشنهاد ازدواج دوباره توسط اردوغان بود که در ملاقات های او در بیمارستان به او داد که در آن زمان نخست وزیر بود) و در سال 2011 با وی ازدواج کرد و از این ازدواج نیز یک فرزند حاصل شد که نا او را گولدن تاتلی نهادند و این ازدواج هم پس از دو سال به جدایی منتهی شد.

لیست آلبوم های منتشر شده از ابراهیم تاتلیس

در بیوگرافی این خواننده محبوب ترک دورگه چندین آلبوم وجود دارد که هرکدام فروش های فوق العاده ای داشته اند و نام ایبراهیم تاتلی را با خود حمل می کنند و لیست آنها در زیر آمده است :

 1. Kara Kız (دختر سیه‌چرده) (۱۹۶۸)
 2. Beterin Beteri Var (از بد بدتر هم هست) (۱۹۶۹)
 3. Yakma Beni Gel Güzelim (مرا نسوزان، زیبای من بیا) (۱۹۷۳)
 4. Ayağında Kundura (کفش پاهایش) (۱۹۷۵)
 5. Bir Yol Göster (راهی بنما) (۱۹۷۵)
 6. Ben İnsan Değilmiyim (من انسان نیستم؟) (۱۹۷۵)
 7. ”Sabuha (۱۹۸۱) (صبوحا)
 8. Mutlu Ol Yeter (شاد باشی کافیه) (۱۹۸۳)
 9. Sabuha (زندگی من) (۱۹۸۴)
 10. Yalan (دروغ) (۱۹۸۶)
 11. Fosforlu Cevriyem (جوریه پر زرق و برق من) (آلبوم زنده) (۱۹۸۸)
 12. Gülüm Benim (گل من) (۱۹۸۹)
 13. Mavi Mavi (آبی آبی) (۱۹۸۹)
 14. Kara Zindan (زندان سیاه) (۱۹۸۹)
 15. “Yaylalar ” (یایلار)
 16. İnsanlar (انسان‌ها) (۱۹۸۹)
 17. Türkü Dinle Türkü Söyle (ترکی گوش کن، ترکی بخوان) (۱۹۹۰)
 18. Vur Gitsin Beni (بیا من را با تیر بزن) (۱۹۹۰)
 19. Söylim Mi? (باید بگم؟) (۱۹۹۱)
 20. Ah Keşkem (ای کاش) (۱۹۹۲)
 21. Mega Aşk (عشق بزرگ) (۱۹۹۳)
 22. Haydi Söyle (یالا بگو) (۱۹۹۴)
 23. Geylan (جیران)
 24. Klasikleri (کلاسیک‌هایش) (۱۹۹۵)
 25. Bende İsterim(من هم می‌خواهم) (۱۹۹۶)
 26. At Gitsin (بینداز برود) (۱۹۹۸)
 27. Selam Olsun (درود بادا) (۱۹۹۹)
 28. Yetmez Mi? (بس نیست؟) (۲۰۰۱)
 29. Tek Tek (یکی یکی) (۲۰۰۳)
 30. Sizler İçin (برای شماها) (تک‌آهنگ) (۲۰۰۴)
 31. Aramam (نمی‌جویم) (۲۰۰۴)
 32. Bulamadım (پیدا نکردم) (۲۰۰۷)
 33. Neden (چرا) (۲۰۰۸)
 34. Yağmurla Gelen Kadın (بانوی باران) (۲۰۰۹)
 35. Hani Gelecektin (پس چه شد می‌خواستی بیایی) (۲۰۱۰)
 36. Mucize (معجزه) (۲۰۱۱)
 37. aci gercekler

آنچه خواندید مقاله ای از زندگینامه ابراهیم تاتلیس بود که سعی شده به تمام موارد مهم در آن اشاره شود ، در صورتی که چیزهای بیشتری می دانید لطفا در نظرات آن را ثبت کنید و برای مان ارسال نمایید.

بازگشت ابراهیم تاتلیس با برنامه ایبو شو

ابراهیم پس از 9 سال و آن ترور دوباره به تلویزیون بازگشت ،او  با شبکه استار تیوی ترکیه قرارداد ساخت سری جدید برنامه تلویزیونی ایبو شو را امضا کرد و قرار است فیلم برداری IBO SHOW توسط golbal medya انجام شود.

ابرهیم تاتلیس - ایبو شو

همانطور که گفتیم این برنامه از طریق شبكه STAR پخش خواهد شد و ابراهیم تاتليسس که مدت زيادى است در ازمير ترکیه زندگی كرده براي ضبط این برنامه به استانبول بیاید.

تیزر ایبو شو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.